Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu

O umelcoch

"Lukáš Oravec Quartet", formácia ktorá vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže "Young Faces of Slovak Jazz" a zároveň "cenu za interpretačný výkon" lídra kvarteta. V roku 2013 vydali debutový album s názvom "Introducing Lukáš Oravec Quartet", ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku.

Lukáš Oravec (trúbka) vyniká jedinečným improvizačným umením a pokračuje v ceste prešlapanej velikánmi jazzovej trúbky v čele s Freddie Hubbardom, Tom Harrelom či Woodie Shaw. Na svoje konto si pripísal množstvo zaujímavých spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Rick Margitza, Kálmán Oláh, Vincent Herring, Miroslav Vitous, Pavel Wlosok, Gábor, Peter Erskine, Gábor Bolla, Hanu Rantanen, Jamil Sheriff či Benito Gonzalez. Je členom Big Bandu Gustava Broma a Big Bandu Matúš Jakabčica.

Ľuboš Šrámek (klavír), známy aj ako skladateľ, aranžér a líder európskeho projektu "East European Artsamble". Študoval na Štátnom konzervatóriu v Bratislave, odbor klavír. Neskôr pokračoval v štúdiu na Jazzovej akadémii v Grazi v Rakúsku. Od roku 1997 – 1999 je členom jazzovej skupiny Elie Quintet, Matúš Jakabčic Tentet a Big Bandu Konzervatória Bratislava. Je zakladateľom formácie Five Reasons (Luboš Šrámek – klavír, Juraj Bartoš – trúbka, Matúš Jakabčic – gitara, Juraj Griglák – kontrabas, Marián Ševčík – bicie), od 2004 vyučuje jazzový klavír a hudobnú teóriu na Konzervatóriu v Bratislave. Spolupracoval s mnohými domácimi i zahraničnými hudobníkmi – Zbygniew Namyslowki, Janusz Muniak, Jarek Smietana, Aladar Pege, Stjepko Gut, Harry Sokal, Karl Ratzer, Norma Winstone, Jerry Bergonzi, Erich Bachtragl, Billy Hart, Ingrid Jensen, Ron McClure, Peter Cardarelli, Anna Lauvergnac, Maja Jaku, Mark Murphy, Renato Cicco, Ed Neumeister, Wayne Darling, Jure Pukl, Dušan Novakov, Milan Nikolic, Andjelko Stupar, Daniel Noesig, Ratko Divljak, Radovan Tariška, Milo Suchomel, Erik Rothenstein, Marián Ševčík, Matúš Jakabčic, Juraj Bartoš, Juraj Griglák, Juraj Kalász, Berco Balogh, Martin Valihora, Jozef Döme, Lazaro Cruz a i.

Dávid Hodek (bicie), len sedemnásťročný zázračný talent, ktorý aktívne pôsobí na scéne už od svojich troch rokov. Absolvoval radu spoluprác so svetovou muzikantskou špičkou v Európe i Amerike. S Radovanom Tariškom, Árpád Tzumo Oláh, Viktor Tóth, Béla Lattmann, Harry Sokal, Ryan Carniaux, Stephan Wood, Chris Parker, Soweto Kinch, Mark Kelly, Corey Wilkes and with famous Americans Cocoran Holt, Casey Benjamin, Benito Gonzalez, Essiet Okon Essiet and Ron Affif. Získal množstvo medzinárodných ocenení. Má za sebou niekoľko albumov ako líder či sideman, najnovší album nahráva v NY s George Cables, Jon Irabagon, Essiet Essiet.

Tomáš Baroš (kontrabas), patrí k najmladším talentovaným kontrabasistom na jazzovej hudobnej scéne. Tomáš Baroš je člen najprogesívnejších jazzových formácií doma a v zahraničí. Napríklad v kapele Piotra Wojtasika, Harryho Sokala „Three Tenors“ alebo v Rozhlasovom Big Bande Gustava Broma. Na pódiách hral aj s Alex Sipiaginom, Benny Golsonom, Benito Gonzalezom, Adamom Pieroncikom, Jure Puklom a moha ďalšími.

Peter Štrauch (saxofón) študoval na konzervatóriu v Žiline, neskôr v Bratislave hru na klarinete. Ako študent často koncertoval, zúčastňoval sa rôznych súťaží, stal sa víťazom súťaže slovenských konzervatórií.  Už počas štúdií na konzervatóriu inklinoval k jazzu, začal sa popri štúdiu na klarinete venovať hre na saxofón. V súčasnosti vyučuje na ZUŠ v Považskej Bystrici hru na saxofón, klarinet a klávesové nástroje. Vo voľnom čase sa venuje  účinkovaniu v rôznych zoskupeniach doma i v zahraničí.  S Lukášom Oravcom sa poznajú od študentských čias, často spolu účinkovali na koncertoch a aj vďaka tomu sa môže uskutočniť tento výnimočný koncert na Základnej umeleckej škole v Považskej Bystrici.


 

webygroup

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


Za obsah zodpovedá
správca webového sídla


680603

Úvodná stránka