Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu

Darujte nám 2%


Vážení rodičia,

   každá fyzická osoba, ktorej príjem podlieha zdaneniu, môže 2% zaplatenej dane venovať  okrem iného i občianskym združeniam. Obraciame sa na Vás s prosbou o podporu nášho občianskeho združenia - Dychového orchestra, čím sami pomôžete zlepšiť podmienky na výchovu a vzdelávanie svojich detí, ktoré navštevujú ZUŠku. Za podporu srdečne ĎAKUJEME!

                                                                                              Peter Štrauch

 


Postup krokov na poukázanie 2%

 


Ak ste zamestnanec:
Do 15.02.2015 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je max. suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 EUR. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2%, ktoré nájdete na našej stránke v časti Dokumenty na stiahnutie. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane, doručte do 30.4.2015 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo k nám do ZUŠ. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.


 

AK si podávate daňové priznanie sami:
Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,32 EUR pre prijímateľa. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Prijímateľ: Spolok DO ZUŠ Považská Bystrica
sídlo: M. R. Štefánika2, 017 01 Považská Bystrica
IČO:  36124923
právna forma: občianske združenie

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2015) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.


Ak ste právnická osoba:
Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby– to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 8,30 EUR na jedného prijímateľa. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Prijímateľ: Spolok DO ZUŠ Považská Bystrica
sídlo: M. R. Štefánika2, 017 01 Považská Bystrica
IČO: 36124923
právna forma: občianske združenie

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia (rsp. max. ďalších dvoch subjektov)
 

POZOR! Ak chce právnická osoba poukázať 2% z dane, termín na podanie daňového priznania je zároveň aj posledným termínom na darovanie financií vo výške 0,5%. Ak právnická osoba nedaruje 0,5%, tak v roku 2013 môže poukázať iba 1,5% z dane.

 


 

webygroup

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


Za obsah zodpovedá
správca webového sídla


680631

Úvodná stránka