Prechod na navigáciu vodorovná Prechod na navigáciu Hlavné menu

Koncerty

Plagátm.jpg

 

Lukas Oravec Quartet feat  Danny Grissettm.jpg

 

Scevlikova&Burianm.jpg

 

DanubeMonarchy plagatm.jpg

 


Plagat 2m.jpg


 

Plagát LentoAdAstram.jpg

 

plagat AP copym.jpg

 

Plagat Anna&Filipm.jpg

 

Akordeonika - plagátm.jpg

 

 

Plagát - Peter Pláňavským.jpg

 

Vianocny_koncert20118.jpg

 

Plagatm.jpg

 

ondrejcakm.jpg


 

haringm.jpg

 

Lukas Oravec Quartet feat. Danny Grissettm.jpg

 


 

Erik Rothenstein Bandm.jpg


 

Plagat - Matus Jakabcic CZ-SK BBm.jpg

 


 

Koncert v kostolem.jpg


slavka-tour-plagat-finalm.jpg


 

Prijimacky_Plagat.jpg


Plagat koncertu Swensen-Strauchm.jpg


Mozart_Showm.jpg

 

xxm.jpg

 

Plagat (Vian. koncert).jpg


 

anna.jpg

 

3o.jpg


 

Plagat_filmovkam.jpg

 

 

koncert_kostolm.jpg

 


   S radosťou oznamujeme milovníkom kvalitnej hudby, že v našej škole (ZUŠ - hudobný odbor - koncertná sála) sa opäť uskutoční v apríli jedinečný koncert vynikajúcich hudobníkov.
Zavíta k nám totiž "MATÚŠ JAKABČIC CZ-SK BIG BAND".
   Ak si nechcete nechať ujsť tento jedinečný koncert špičkových profesionálnych umelcov z domova i zo zahraničia, lístky si môžete zakúpiť v predpredaji. Info na plagáte.

Tešíme sa na stretnutie !!!

 

Plagatma.jpg

 

„Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa po prvýkrát verejnosti predstavil v roku 2004 na festivale v Přerove. Počas svojej existencie účinkoval takmer na všetkých väčších festivaloch ako aj samostatných koncertoch v Čechách a na Slovensku. Koncertoval aj v Srbsku (festivaly v Novom Sade a vo Valjeve) a v Rakúsku (ORF Radiokulturhaus, viedenský Porgy & Bess, Graz, Jazz& Wine festival v  Poysdorfe). Spolupráca s ORF spolu s popredným rakúskym saxofonistom Harry Sokalom vyústila v niekoľko nahrávok; nahrávka koncertu v Radiokulturhause vyšla na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band featuring Harry Sokal – Live“ vo vydavateľstve ORF. Na CD „Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ ktoré vyšlo v rámci edície „Jazz na Hradě“ je zachytený záznam koncertu na  Pražskom hrade ktorého usporiadateľom bol český prezident Václav Klaus. Na CD vyšiel aj záznam Novoročného koncertu Volksbank 2009 na ktorom účinkoval Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band aj so sólistami Sigi Finkelom a Bercom Baloghom.

„Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band“ sa skladá z popredných jazzmanov z Čiech a Slovenska, ktorí majú s pôsobením vo veľkých jazzových orchestroch bohaté skúsenosti; v ostaných rokoch je stálym členom orchestra aj Ádám Gráf na poste 1. trúbky, kmeňový člen Modern Art Orchestra z Budapešti. Ťažiskom repertoáru big bandu sú skladby M. Jakabčica, ako aj jeho autorské aranžmány známych jazzových štandardov. Od roku 2010 je jeho program obohatený o skladby z projektu „Blázni z Chelmu“, na ktorom sa autorsky okrem M.Jakabčica podieľa aj Erik Rothenstein, ako aj o skladby ďalších autorov – členov orchestra (Michal Motýľ, Radovan Tariška/Miroslav Hloucal).

Niekoľkoročná Jakabčicova spolupráca s Harry Sokalom vyústila aj do spoločnej suity pre big band a sólo tenor/soprán saxofón.  Orchester má v  repertoári aj Ellingtonovu/Strayhornovu „The Nutcracker Suite“ – Ellingtonovo a Strayhornovo spracovanie Čajkovského Luskáčika.

 

Plagátm.jpg

 

 

koncertm.jpg

 

L.B.-poster-slnko-hrej-koncertm.jpg

 

Plagát 2016 (s logom REVIA)m.jpg

  

VÝZVA NA PREDKLADANIE PONÚK

    ZUŠ, M. R. Štefánika 160/2, Považská Bystrica podľa ust. § 117 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZVO“) predkladá výzvu na predkladanie ponúk na zákazku „Rekonštrukcia výplní otvorov v ZUŠ, M. R. Štefánika 160/2, 017 01 Považská Bystrica"


 
Výzva na predkladanie ponúk

 
Príloha k výzve na predkladanie ponúk

 

Zverejnené: 19.7.2016


 

 

 

 


POZVÁNKA

Dňa 28. apríla 2016 o 17:00 hod. 

sa v koncertnej sále ZUŠ M. R. Štefánika Pov. Bystrica

uskutoční spoločný koncert so ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm

Srdečne ste vítaní!


 

 

 


 

Vážení rodičia,

pripomíname Vám, že 17.12.2015 sa v našej ZUŠ nevyučuje, máme o 16:30 hod. vianočný koncert v kine Mier.

Taktiež oznamujeme, že po vianočných prázdninách začína vyučovanie v ZUŠ až 11.01.2016 (pondelok).

Srdečne Vás pozývame na vianočný koncert.

   S pozdravom
 

         Základná umelecká škola - hudobný odbor

 


 


 

 


 

 


 

POZVÁNKA NA KONCERT

 

​​     Vážení kolegovia, priatelia a milovníci umenia, dňa 29. októbra o 18:00 hod. sa uskutoční u nás v koncertnej sále ZUŠ, ďalší zo série výnimočných koncertov. 
    Pozvanie prijali vynikajúci umelci pôsobiaci v zahraničí. Koncertný klavirista Filip Strauch a dánsky violončelista Jonathan Swensen.
     V tomto roku bol Jonathan vybraný spomedzi 10 najtalentovanejších violončelistov mladej generácie na svete do semifinále súťaže vo Washingtone DC v USA. Pôvodne sa mal na Slovensku konať v rámci európskeho koncertného turné iba jeden koncert v BA, nám sa podarilo zariadiť koncert "navyše" v PB, takže nenechajte si ujsť príležitosť, srdečne Vás pozývame.

 

 

  

 


 


 


 

POZVÁNKA NA KONCERT

 

Základná umelecká škola - hudobný odbor Vás pozýva na koncert v kostole, ktorý sa uskutoční dňa

3. mája 2015

 o 19:00 hod.

v rímskokatolíckom kostole v Považskej Bystrici.


V programe vystúpia:  žiaci a absolventi ZUŠ,
                                 pedagógovia,
                                 sláčikové kvarteto,
                                 a komorný zbor AcaPeople.

 

  


  

   POZVÁNKA NA KONCERT
 

   Základná umelecká škola M. R. Štefánika, Považská Bystrica pozýva všetkých priaznivcov umenia na  koncert

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET

v zložení:

Lukáš Oravec (trumpet, flugelhorn)

Luboš Šrámek (piano)

Tomáš Baroš (doublebass)

Dávid Hodek (drums)

s hosťom Petrom Štrauchom,

     ktorý sa uskutoční dňa 5. marca 2015 o 18:00 hod.  v koncertnej sále ZUŠ Považská Bystrica. Vstupné je dobrovoľné. Viac informácii o umelcoch nájdete tu.


 

Vážení rodičia,

každá fyzická a právnická osoba, ktorej príjem podlieha zdaneniu, môže 2% zaplatenej dane venovať okrem iného i občianskym združeniam. Obraciame sa na Vás s prosbou o podporu nášho občianskeho združenia - Dychového orchestra, čím sami pomôžete zlepšiť podmienky na výchovu a vzdelávanie svojich detí, ktoré navštevujú ZUŠku. Viac informácii nájtdete tu.
 

                       Za podporu srdečne ĎAKUJEME!

                                                                                                    Peter Štrauch


 


 


 

POZVÁNKA NA VIANOČNÝ KONCERT

 

    Základná umelecká škola M. R. Štefánika, Považská Bystrica pozýva všetkých priaznivcov umenia na Vianočný koncert ZUŠ s Richardom Rikkonom a komorným zborom AcaPeople, ktorý sa uskutoční dňa 17. decembra 2014 o 16:30 hod.  v kine Mier Považská Bystrica.

   „Hudba sa dá počúvať, cítiť, ba dokonca aj vidieť“ – odpovedal nám popredný slovenský klavírny virtuóz Richard Rikkon v súvislosti s chystaným umeleckým  podujatím s talentovanými deťmi zo Základnej umeleckej školy v Považskej Bystrici.

   A pokračoval: „hudba má úžasnú hĺbku, viaceré dimenzie, ktoré dokáže objaviť každý kto ju má rád. Veľa však závisí od toho ako tú hudbu prezentujete. Nejde pritom len o technické majstrovstvo. Dôležité je  to, či interpret  dokáže  vložiť do hry, alebo  spevu aj niečo zo seba, zo svojich emócií a odovzdať to ďalej. To je predpoklad úspechu.“  ... pokračovanie článku.

 


 


 

POZVÁNKA NA KONCERT

 

    Dňa 25.11.2014 o 18:00 hod. sa uskutoční v koncertnej sále našej ZUŠ výnimočný koncert.

    Pozvanie prijali traja vynikajúci umelci pôsobiaci v zahraničí, jedným z nich je bývalý absolvent našej školy (ZUŠ - hudobný odbor), klavírista Filip Štrauch. Študuje na Kráľovskej hudobnej akadémii v Kodani, v  triede renomovaného švédskeho klavíristu Niklasa Sivelova. Predstaví sa nielen ako sólista, ale aj v komornom zoskupení. Na spoluprácu si prizval vynikajúcich umelcov, popredného českého violončelistu Petra Nouzovského a  poľského klarinetistu a dirigenta Jana Jakuba Bokuna.

    Títo traja umelci už účinkovali spolu viac krát, na domácich aj zahraničných koncertných pódiách, sú pravidelnými hosťami prestížnych medzinárodných festivalov a koncertných podujatí. Sme radi, že prijali naše pozvanie. Srdečne pozývame všetkých milovníkov vážnej hudby !

Vstupné dobrovoľné !


 


 

 


Pozrite si reportáž zo spoločného koncertu ZUŠ


 


 

pozrite si reportáž ITV z Novoročného koncertu ZUŠ

 


pozrite si reportáž ITV z Koncertu ZUŠ v kostole

 


 pozrite si reportáž ITV z Vianočného koncertu ZUŠ

 


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár


Za obsah zodpovedá
správca webového sídla


683160

Úvodná stránka